Orijen Fit & Trim Kilo Kontrolü İçin Köpek Maması 2 kg
Orijen Fit & Trim Kilo Kontrolü İçin Köpek Maması 2 kg

Orijen Fit & Trim Kilo Kontrolü İçin Köpek Maması 2 kg (ZPT1648)

0,00
Marka : Orijen
İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺1.523,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.132,00(KDV Dahil)
Barkod : 064992187200
ürün detay kargo 500 tl

Kilolu ve kilo almaya meyilli köpekler için, doğal içeriğiyle dengeli beslenme sağlayan, kaliteli kuru Orijen köpek maması

SKT 03/05/2025
SKT 03/05/2025

Orijen Fit & Trim Kilo Kontrolü İçin Köpek Maması


Orijen Köpek Maması, tahılsız içeriği ve protein bakımından zengin formülüyle sağlıklı bir beslenme sağlar. Özellikle kilolu köpeklerin yağsız kas kütlesini daha belirgin hale getirebilmek için gerekli olan protein bakımından zengin kuru köpek maması aynı zamanda kondisyonu da üst seviyeye çıkaran karbonhidratlar ve kaloriler bakımından sınırlandırılarak kilo kontrolünü destekler. Bu sayede dostlarınızın sağlıklı bir ömür sürmelerine destek olur. Üstelik eklem ve kemiklerde oluşabilecek baskının azalmasını da yardımcı olur. Orijen markası doğal köpek maması içeriğine sahiptir. Minik dostlarınızın tüm besinsel ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. İçeriğinde bulunan % 42 zengin protein oranı ve % 17 ile sınırlandırılmış düşük glisemikli karbonhidratlar sayesinde köpekleriniz evrimsel ve biyolojik ihtiyaçlarına uygun olarak beslenirler.


Orijen Kilo Kontollü Köpek Maması Özellikleri;
 

 • * En iyi köpek maması markaları arasında yer alan Orijen'in içerisinde bulunan etlerin 2/3'ü soğutulmuş ve koruyucu içermeyen taze içeriklerden veya şoklanarak dondurulmuş, koruyucu içermeyen çiğ etlerden üretilir. Dolayısıyla oldukça lezzetli ve sağlıklıdır.
 • * İçerdiği taze balık, hindi ve tavuk etlerinin 1/3'ü köpekler için besleyici ve konsantre protein kaynağı yaratabilmek amacıyla 90°C havayla kurutulur.
 • * Kaliteli köpek mamaları denilince akla ilk gelen markanın Orijen olmasının bir diğer sebebi de Whole Prey tarzı beslenmeye uygunluğudur. Köpeğinizin iç güdülerine uygun şekilde beslenmesine yardımcı olan bu özel diyet içerisinde bulunan tüm etler çiğ ve tazedir. Orijen köpek maması formülünde bulunan taze et, kıkırdak, organ, taze balık ve taze bütün yumurtalarıyla sevimli dostlarınızın ihtiyaçlarını eksiksiz ve tamamen doğal üretimlerle tamamlar.
 • * Orijen köpek mamaları dondurularak kurutulan ciğer ve tavuk içeriği sayesinde aromayı doğal yollarden alırken zor beğenen köpekler için bile inanılmaz bir lezzet sunar.
 • * % 85 et içeren mama zengin protein çeşitleri ile köpeklerinizin enerji ihtiyaçlarını karşılarken % 15 meyve içeriğinden gelen lifle sindirim sistemlerinin sağlıklı çalışmasını garanti eder.
 • * Köpekleriniz yeme anatomilerini aslen gri kurtlarla paylaşır ve nişasta yüksek karbonhidrat içeren mamalar onlar için çok da uygun değildir. Bu sebeple Orijen köpek maması et bakımından zengin ve çeşitliliğiyle de bu beslenmeye uygun olarak diğer mamalardan ayrılır.


Orijen Kilo Kontrollü Köpek Maması Beslenme Prensipleri;

Gri kurtlar tüm köpeklerin en yakın akrabaları ve atası olarak kabul edilir. Ürediği dönemler boyunca farklı görünümlere sahip yüzlerce kurt üretmiş olmasına rağmen iç işleyişleri aynı şekilde kalmıştır aynı sebeple beslenme ihtiyaçları da değişmeden günümüze kadar gelir. Orijen köpek mamalarının beslenme prensipleri tam da bu doğal beslenmeye uygun olarak inşa edilir;
 

 • Et ve Protein Bakımından Zengin Bir Beslenme;

                    * Tüm köpekler keskin dişlere ve etten gelen yağ ve proteini metobolize edebilecek vücütlara sahipler. Orijen mamalar köpeklerinizin biyolojik ve evrimsel ihtiyaçları düşünülerek formüle edilir.
                    * Kaliteli köpek mamasının % 85'i etten oluşur bu içeriğin 2/3'ü çiğ veya taze, 1/3'ü ise kurutulmuş etten üretilir. % 38 zengin besleyiciliğe sahip protein oranıyla da enerji ihtiyaçlarını tam ve eksiksiz olarak karşılar.
                    *  Orijen mama içerikleri tamamen insan beslenmesine de uygun etlerle oluşturulur.
                    * Patates veya bezelye proteini gibi bitkisel protein özütlerini ve konsantresini kesinlikle içermez.
                    * Topyako, pirinç ve patates gibi yüksek glisemik endekslere sahip olan karbonhidratları içermez.
                    * Alerjik reaksiyonlara sebep olabilen gluten ve tahılları da içeriğinde barındırmaz.
 

 • Eşsiz ve Lezzetli Taze Etten Oluşan İçerikler;

                   * Ödüllü Orijen köpek mamalarının kurucu faktörü taze etler olarak kabul edilir.
                   * İçeriğinde bulunan etlerin 2/3'ü çiğ veya taze olduğundan köpeğiniz besleyici ve doğal yollardan temel besinlerle beslenmiş olur.
                   * Oldukça besleyici olan konsantre protein kaynağı yaratmak için etlerin 1/3' ünün düşük sıcaklıkta suyu çıkarılır.
 

 • İçerdiği Etlerin Çeşitliliği;

          * Aslında köpekler doğada farklı et çeşitleriyle beslenebilirler. Geleneksel yöntemlerle hazırlanan yüksek işlenmişlik ve nadir olarak kullanılan tavuk, kuzu ve hindi gibi tek hayvansal protein kullanılan köpek mamalarında bu çeşitlilik kaybolur. Tam da bu sebeple Orijen kuru mama köpeklerinizin gelişimini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla WholePrey diyetine uygun bir formülasyonla üretilir. Kaliteli içeriklerle hazırlanan kuru köpek mamaları zengin et çeşitliliğiyle sevimli dostlarınızın büyümesine ve gelişmesine büyük katkı sağlar.
           * Orijen köpek mamaları içeriğini çayırlık çiftliklerden gelen serbest dolaşan ve taze Cobb tavukları, hindileri ve kuluçka yumurtalarıyla zenginleştirir.
           * Kuzey Vancouver Adasında özgürce avlanan, taze Uskumru, Pasifik Ringa balığı, Barlam balığı ve Pisi balığı da içeriğinde bulunur.

   
 • Whole Prey Beslenmesi Et Oranları;

                      * Vahşi kediler ve kurtlar yırtıcı hayvanlar olmaları sebeiyle av hayvanlarını çoğunlukla bütün halde tüketirler ve bu hayvanlar et oburların tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılar. Orijen mamaların evrimi WholePrey ile başlar. Et, kırkırdak ve organları doğal ölçülerde içeriğine ekleyerek uzun ve sentetik içerik listelerinden oluşan geleneksel mamalara olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır.
                      * Taze et; protein ve yağ bakımından zengin olmasının yanısıra A, B, D, K vitaminleri, kromyum, bakır, demir, folik asit, potasyum, selenyum, magnezyum ve çinko bakımından da oldukça zengindir.
                      * İçeriğinde bulunan organlar, büyük ırk yavru köpeklerinizin ihtiyacı olan mineraller, vitaminler, sağlıklı yağlar ve amino asitlerden oluşur.
                      * İçerdiği yenilebilir kemikler, yavru köpeğinizin vücudu tarafından kolayca emilen doğal formda kalsiyum, mineral, fosfor, magnezyum ve potasyum kaynağıdır. 

 • Sınırlandırılmış Karbonhidrat;

             * Köpekler evrimsel gelişimleri sırasında genellikle etle beslenen canlılardır ve besinsel olarak karbonhidrat tüketimine ihtiyaç duymazlar. Geleneksel köpek mamaları ise içeriklerinde bulunan yüksek oranlarda ki patates ve tapyoka gibi diyabet ve obeziteye sebep olan yüksek glisemik endeksli karbonhidratlarla üretilirler. Orijen köpek maması sınırlı karbonhidrat kullanımıyla diğer mamalardan ayrılır.
              * Köpeklerinizin biyolojilerine uygun bir beslenme vaat eden Orijen Fit Trim Kilo Kontrollü Köpek Maması mercimek, kabak, nohut, meyve ve yeşillikler de içerir. Şeker salınımının ani olmasını önleyerek yavaşça ve doğal yollardan alımını sağlar. Bu sayede yağ depolama potansiyelini önemli oranda azaltır. 
              * Obezite ve diyabetin önüne geçen Orijen mamalar protein yönünden zengin ve karbonhidrattan sınırlı bir besin olarak diğer mamaların önüne geçer.
   

Orijen Kilo Kontrollü Köpek Maması İçeriği;

Taze tavuk eti (14%), taze tüm yumurta (6%), taze bütün ringa balığı (6%), taze hindi eti (6%), taze tavuk ciğeri (6%), taze bütün pisi balığı (4%), taze bütün uskumru (4%), taze bütün pasifik barlam balığı (4%), taze hindi ciğeri (4%), taze tavuk kalbi (4%), tavuk (suyu alınmış, 4%), hindi (suyu alınmış, 4%), Taze uskumru (suyu alınmış, 4%), bütün sardalya (suyu alınmış, 4%), bütün ringa balığı (suyu alınmış, 4%), Alaska kömür balığı (suyu alınmış, 4%), mercimek lifi, bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil mercimek, bütün yeşil bezelye, bütün nohut, bütün sarı bezelye, bütün pinto fasulyeleri, bütün etiyopya fasulyeleri, tavuk kıkırdağı (suyu alınmış, 1%), taze hindi kalbi (1%), elma lifi, kurutulmuş su yosunu (DHA ve EPA kaynağı), Kabak (suyu alınmış), balkabağı (suyu alınmış), havuç (suyu alınmış), tavuk ciğeri (dondurularak kurutulmuş), hindi ciğeri (dondurularak kurutulmuş), taze bütün kabak, taze bütün balkabağı, taze yeşil kabak, taze yabani havuç, taze havuç, taze bütün kırmızı lezzetli elma, taze bütün bartlett armudu, taze kara lahana, taze ıspanak, taze ıspanak, taze şalgam yaprakları, esmer su yosunu, bütün kızılcık, bütün yaban mersini, bütün saskatoon meyveleri, hindiba kökü, zerdeçal kökü, boğa dikeni, dulavratotu kökü, lavanta, hatmi otu kökü, kuşburnu.

Besinsel takviyeler: Çinko şelat: 100 mg; NCIMB10415 Zooteknik takviyeler: Enterococcus faecium 600×10^6 CFU.

 

Orijen Kilo Kontrollü Köpek Maması Analizi;
 

Crude protein (min.) 42 %
Yağ içeriği (min) 13 %
Ham kül (maks.) 8 %
Ham lif (maks.) 8 %
Nem (maks.) 12 %
Kalsiyum (min.) 1.4 %
Fosfor (min.) 1.1 %
Omega-6 yağ asitleri (min.) 2.2 %
Omega-3 yağ asitleri (min.) 0.9 %
DHA (min.) 0.25 %
EPA (min.) 0.15 %
Glukosamin (min.) 1000 mg/kg
Kondroitin sülfat (min.) 900 mg/kg
L-Carnitine 33 mg/kg


Orijen Kilo Kontrollü Köpek Maması Beslenme Tavsiyesi;

*
Köpekleriniz için tabloda verilen değerler tavsiye edilir. 
* Her köpek benzersiz olması sebebiyle aşağıda verilen oranlar sevimli dostlarınızın yaşına, canlılığına, kilosuna ve çevre koşullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
 

Vücut Ağırlığı kg Kilo Kontrolü Kilo Kaybı 
5 kg 60 g 60 g
10 kg 120 g 90 g
20 kg 180 g 180 g
30 kg 270 g 240 g
40 kg 320 g 300 g
50 kg 360 g 360 g
60 kg 420 g 390 g
FIRSAT ÜRÜNLERİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR