Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması 5,4 Kg
Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması 5,4 Kg

Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması 5,4 Kg (ZPT1059)

0,00
Marka : Orijen
İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺3.695,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.658,00(KDV Dahil)
Barkod : 064992284541
ürün detay kargo 500 tl

Kilo problemi olan ve kilo almaya meyilli kediler için, sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlayan, doğal içeriklerle zenginleştirilmiş, Orijen Kedi Maması

SKT 27.03.2025
SKT 27.03.2025

Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması
 

Orijen Kilo Kontrollü Kedi Maması, minik dostlarınızın biyolojik olarak ihtiyaç duydupu hayvansal proteinleri en taze etlerle hazırlayarak sunar. Taze serbest dolaşan tavuk, hindi, kuluçka yumurtaları ve serbest avlanan balıklardan oluşan içeriği hem lezzetli hem oldukça besleyicidir. % 40 oranında proetini içeriğinde barındıran mama % 15'la sınırlı düşük glisemikli karbonhidratlardan oluşan içeriğiyle evcil dostlarınızın sağlıklı beslenmelerine katkıda bulunur. Aynı zamanda obezite ve diyabet riskini düşürerek kilo kontrolü sağlar. Taze ve tamamen doğal içeriği  çiğ veya soğutucudan çıkarak hazırlanır ve diğer mamalardan tamamen farklıdır. Taze etlerden alınamayan proteinleri de formülüne dahil etmek amacıyla tavuk, hindi ve balıktan gelen etlerin suyunu 90 derecede kurutur. Yoğun besleyiciliğiyle ek besine ihtiyaç duymayacağınız Orijen en iyi kedi mamaları arasında yer almaktadır.
 

Orijen Kedi Maması Özellikleri;
 

 • * Bol miktarda kullanılmış olan ciğer aromasıyla eşsiz bir lezzet sunarak en seçici kedileri bile baştan çıkarabilir.
 • * % 85 et %15 meyve ve sebzelerden oluşan içeriğiyle sağlıklı bir beslenme sunar.
 • * Protein ve yağdan enerji sağlayan formülüyle diabet ve obezite riskini azaltır.
 • * Özel formülasyonu en üst düzey kondisyon durumunu destekler.
 • * Yavru ve yetişkin kedilerinizin biyolojik ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmıştır.
 • * Kuru mamaların içeriğinde bulunan etler % 100 insan tüketimine uygundur.
 • * Alerjilere sebep olabilen bitki proteinleri, yüksek glisemik endeksli karbonhidratlar, tahıl ve gluten içermez.
 • * İçeriğinde bulunan etlerin 2/3'ü çiğ ve taze olduğu için tamamen doğal beslenirler.
 • * Orijen kedi mamasını en iyi mamalar arasına sokan en büyük özelliği içeriğinde bulunan etlerin yöresel çiftliklerden geliyor olmasıdır
 • * Vitamin bakımından da oldukça zengin olan kedi maması sevimli dostlarınızın bağışıklık sistemlerini güçlendirerek uzun ve sağlııklı yaşamalarına olanak sağlar.
 • * Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin yenilebilir kemik içerir. Kedinizin diş ve iskelet sistemini korumaya yardımcı olur.
 • * İçeriğinde bulunan L-carnitine yağ depolanmasına engel olur.
 • * Özel içeriği ile kilo kontrolü sağlayarak obezite ve diyabet risklerini ortadan kaldırır.
 • * Amino asitler ve yağlar bakımından zengindir dolayısıyla canlı ve parlak tüy oluşumunu destekler.
   

  Orijen Kedi Maması Prensibleri;
   

 • Protein ve Balık Bakımından Zengin İçerik;

                         * Kedilerin DNA ve yeme anatomileri Yakın Doğu vahşi kedileriyle neredeyse aynıdır. Dolayısıyla yüksek glisemikli karbonhidratlar ve tahıllar diyetlerine uygun değildir. Taze et kedilerin doğal yeme düzenlerinin bir parçaşı olarak karşımıza çıkar. Orijen kedi mamaları sevimli dostlarınızın genetiklerine uygun ve doğal beslenmelerini sağlar.
                         * Tüm kediler keskin dişleri ve etten gelen proteinle yağı metobolize edebilecek vücut mekanizmalarına sahiptir. Biyolojik ihtiyaçlarına uygun şekilde beslenirlerse sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeleri garantilenir.
                       * % 85 kırmızı çiğ ve suyu çıkarılmış taze et ile balıktan oluşan harika bir içeriğie sahiptir.
                       * % 15 düşük glisemikli sebze ve meyveler alerjik reaksiyonları önler, sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. 
                       * % 44 oranında zengin ve oldukça besleyici protein oranıyla enerji ihtiyaçları eksiksiz karşılanır.
                       * Kurutulmuş etlerin tamamı insan tüketimine uygundur. Konsantre olarak alınması gereken proteinler için 90°C’de yavaş yavaş kurutularak hazırlanır.
                       * Pataes ve bezelye proteini gibi bitki proteini özütü veya konsantrelerini içermez.
                       * Yüksek glisemik değerlerine sahip karbonhidratları, alerjik reaksiyonlara sebep olan tahıl ve gluten içermez.
 

 • Benzersiz Taze Et İçeriği;

                        * Ödüllü Orijen Kedi mamalarının kurucu faktörleri içerisinde taze etler bulunur.
                        * İçerisinde bulunan etlerin 2/3' ü taze ve çiğ olduğu için yavru kedileriniz doğal ve besleyici yollardan beslenir.
                        * Taze etlerden elde edilemeyen besleyici konsantre protein kaynağı için etlerin 1/3'ünün suyu çıkarılarak kedi mamasına dahil edilir.
 

 • Zengin Et Çeşitleri;

                          * Geleneksel kuru mamalarda bulunan yüksek işlenmiş ve tek çeşit protein kaynakları doğal kedi mamalarına aykırı özelliktedir. Doğada kediler çeşitli etlerle beslenir ve Orijen bu prensib doğrultusunda mamalarını formüle eder.
                          * Et çeşitliliğini sağlama amacıyla kedilerinize en uygun beslenme diyeti olan WholePrey Orijen markasını diğer kedi mamalarından ayıran en önemli özellikler arasındadır.
                          * Tüm etler taze çiftlerden gelir; Alberta çiftliğinden Taze Boer keçisi, taze yaban domuzu, koyun eti ve taze geyik eti, Ontoria çiftliklerinden taze ördek eti ile kedi mamaları çok daha lezzetli hale gelir.
                          * Yukon sularında bulunan bütün Arktik Alabalığı, Ontoria Göllerinden Gökküşağı Alabalığı ve Kuzey Vencouver Adasından serbest avlanan, taze Pasifik Sardalyası balıkları ile de zenginleştirilir.
 

 • Whole Prey Beslenme;

                       * Whole Prey Orijen Kedi Mamalarının geleneksel mamalardan ayrılmasını sağlayan önemli bir diyettir. Uzun sentetik içeriklerden kedilerinizi kurtarark evrimsel gelişimlerine uygun beslenmeleri sağlar ve ömürlerini uzatır.
                       * İçerdiği taze etler protein ve yağ bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda A, B, D, K vitaminleri, folik asit, demir, bakır, kromyum, magnezyum, potasyum, çinko ve selenyum içerir.
                      * Orijen Kedi Maması içeriğinde bulunan organlar kedilerinizin tem ihtiyaçları olan amino asitler, sağlıklı yağlar ve mineraller ile minin dostlarınızın gelişimlerine katkı sağlar.
                      * Orijen kuru mamalar kalsiyum, fosfor, potasyum ve magnezyum gibi kediler için önemli eser elemntler içeren yenilebilir kemiklerle formüle edilir.
   
 • Sınırlandırılmış Karbonhidrat İçeriği;

                     * Geleneksel mamalar içeriisnde bulunan glisemik endeksi yüksek karbonhidratlar kedilerin beslenmesine uygun değildir. Doğada kediler çoğunlukla taze etle beslenirler. Yüksek karbonhidrat içeren mamalar obezite ve diyabet gibi hastalıklara sebep olabilir. Orijen kedi mamaları bu sorunu düşük karbonhidrat içeriğiyle çözer.

                             * Kedilerin biyolojik beslenmelerine uıygun olarak protein bakımından zengin bir formülasyona sahip olan Orijen mamalar sınırılı oranlarda nohut, mercimek, balkabağı, yeşillikler ve meyveler gibi yağ oranlarını düşüren içeriklere sahiptir.

 

Orijen Kedi Maması İçeriği;
 

 

Taze tavuk eti (14%), taze tüm yumurta (6%), taze bütün ringa balığı (6%), taze hindi eti (6%), taze tavuk ciğeri (6%), taze bütün pisi balığı (4%), taze bütün uskumru (4%), taze bütün pasifik barlam balığı (4%), taze hindi ciğeri (4%), taze tavuk kalbi (4%), tavuk (suyu alınmış, 4%), hindi (suyu alınmış, 4%), Taze uskumru (suyu alınmış, 4%), bütün sardalya (suyu alınmış, 4%), bütün ringa balığı (suyu alınmış, 4%), Alaska kömür balığı (suyu alınmış, 4%), mercimek lifi, bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil mercimek, bütün yeşil bezelye, bütün nohut, bütün sarı bezelye, bütün pinto fasulyeleri, bütün etiyopya fasulyeleri, tavuk kıkırdağı (suyu alınmış, 1%), taze hindi kalbi (1%), bütün mavi mezgit (suyu alınmış, 1%), tavuk yağı (0,5%), elma lifi, kurutulmuş su yosunu (DHA ve EPA kaynağı), Kabak (suyu alınmış), balkabağı (suyu alınmış), havuç (suyu alınmış), tavuk ciğeri (dondurularak kurutulmuş), hindi ciğeri (dondurularak kurutulmuş), taze bütün kabak, taze bütün balkabağı, taze yeşil kabak, taze yabani havuç, taze havuç, taze bütün kırmızı lezzetli elma, taze bütün bartlett armudu, taze kara lahana, taze ıspanak, taze ıspanak, taze şalgam yaprakları, esmer su yosunu, bütün kızılcık, bütün yaban mersini, bütün saskatoon meyveleri, hindiba kökü, zerdeçal kökü, boğa dikeni, dulavratotu kökü, lavanta, hatmi otu kökü, kuşburnu.

TAKVİYELER (kg başına): Besinsel takviyeler: Çinko şelat: 100 mg; Bakır şelat: 11 mg; kolin klorid: 1200 mg Zooteknik takviyeler: Enterococcus faecium NCIMB10415: 600×10^6 CFU.Orijen Kedi Maması Analiz Değerleri;

 

Crude protein (min.) 44 %
Yağ içeriği (min) 15 %
Ham kül (maks.) 10 %
Ham lif (maks.) 6 %
Nem (maks.) 10 %
Kalsiyum (min.) 1.4 %
Fosfor (min.) 1.1 %
Magnesium (min.) 0.1 %
Taurine (min.) 0.2 %
Omega-6 yağ asitleri (min.) 2.4 %
Omega-3 yağ asitleri (min.) 1 %
DHA (min.) 0.3 %
EPA (min.) 0.2 %
L-Carnitine 33 mg/kg

 

FIRSAT ÜRÜNLERİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR