Orijen Puppy Tahılsız Yavru Köpek Maması 2 Kg
Orijen Puppy Tahılsız Yavru Köpek Maması 2 Kg

Orijen Puppy Tahılsız Yavru Köpek Maması 2 Kg (ZPT1635)

0,00
Marka : Orijen
İndirim Oranı : %1 İndirim
Fiyat : ₺1.368,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.350,00(KDV Dahil)
Barkod : 064992180201
ürün detay kargo 500 tl

Tüm ırk yavru köpekler için, doğal içeriğiyle dengeli beslenme sağlayan, kaliteli kuru Orijen köpek maması

SKT 10/2024
SKT 10/2024

Orijen Puppy Tahılsız Yavru Köpek Maması


Orijen Yavru Köpek Maması, tahılsız içeriği ve protein bakımından zengin formülüyle yavru köpekleriniz için sağlıklı bir beslenme sağlar. Sevimli dostlarınızın doğadaki beslenmelerine uygun içeriklerle hazırlanan mama bağışıklık sistemlerini güçlendirir aynı zamanda enerji ihtiyaçlarını eksiksiz karşılar. İçeriğinde bulunan taze keçi, yaban domuzu, geyik eti, alabalık, ördek ve koyun etiyle en seçici köpeklerin dahi aklını başından alacak bir formüle sahiptti.Orijen markası doğal köpek maması içeriğine sahiptir. Minik dostlarınızın tüm besinsel ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. İçeriğinde bulunan % 38 zengin protein oranı ve % 16 ile sınırlandırılmış düşük glisemikli karbonhidratlar sayesinde köpekleriniz evrimsel ve biyolojik ihtiyaçlarına uygun olarak beslenirler.


Orijen Köpek Maması Özellikleri;
 

 • * En iyi köpek maması markaları arasında yer alan Orijen'in içerisinde bulunan etlerin 2/3'ü soğutulmuş ve koruyucu içermeyen taze içeriklerden veya şoklanarak dondurulmuş, koruyucu içermeyen çiğ etlerden üretilir. Dolayısıyla oldukça lezzetli ve sağlıklıdır.
 • * İçerdiği taze balık, hindi ve tavuk etlerinin 1/3'ü köpekler için besleyici ve konsantre protein kaynağı yaratabilmek amacıyla 90°C havayla kurutulur.
 • * Kaliteli köpek mamaları denilince akla ilk gelen markanın Orijen olmasının bir diğer sebebi de Whole Prey tarzı beslenmeye uygunluğudur. Köpeğinizin iç güdülerine uygun şekilde beslenmesine yardımcı olan bu özel diyet içerisinde bulunan tüm etler çiğ ve tazedir. Orijen köpek maması formülünde bulunan taze et, kıkırdak, organ, taze balık ve taze bütün yumurtalarıyla sevimli dostlarınızın ihtiyaçlarını eksiksiz ve tamamen doğal üretimlerle tamamlar.
 • * Orijen köpek mamaları dondurularak kurutulan ciğer ve tavuk içeriği sayesinde aromayı doğal yollarden alırken zor beğenen köpekler için bile inanılmaz bir lezzet sunar.
 • * % 85 et içeren mama zengin protein çeşitleri ile köpeklerinizin enerji ihtiyaçlarını karşılarken % 15 meyve içeriğinden gelen lifle sindirim sistemlerinin sağlıklı çalışmasını garanti eder.
 • * Köpekleriniz yeme anatomilerini aslen gri kurtlarla paylaşır ve nişasta yüksek karbonhidrat içeren mamalar onlar için çok da uygun değildir. Bu sebeple Orijen köpek maması et bakımından zengin ve çeşitliliğiyle de bu beslenmeye uygun olarak diğer mamalardan ayrılır.


Orijen Köpek Maması Beslenme Prensipleri;

Gri kurtlar tüm köpeklerin en yakın akrabaları ve atası olarak kabul edilir. Ürediği dönemler boyunca farklı görünümlere sahip yüzlerce kurt üretmiş olmasına rağmen iç işleyişleri aynı şekilde kalmıştır aynı sebeple beslenme ihtiyaçları da değişmeden günümüze kadar gelir. Orijen köpek mamalarının beslenme prensipleri tam da bu doğal beslenmeye uygun olarak inşa edilir;
 

 • Et ve Protein Bakımından Zengin Bir Beslenme;

                    * Tüm köpekler keskin dişlere ve etten gelen yağ ve proteini metobolize edebilecek vücütlara sahipler. Orijen mamalar köpeklerinizin biyolojik ve evrimsel ihtiyaçları düşünülerek formüle edilir.
                    * Kaliteli köpek mamasının % 85'i etten oluşur bu içeriğin 2/3'ü çiğ veya taze, 1/3'ü ise kurutulmuş etten üretilir. % 38 zengin besleyiciliğe sahip protein oranıyla da enerji ihtiyaçlarını tam ve eksiksiz olarak karşılar.
                    *  Orijen mama içerikleri tamamen insan beslenmesine de uygun etlerle oluşturulur.
                    * Patates veya bezelye proteini gibi bitkisel protein özütlerini ve konsantresini kesinlikle içermez.
                    * Topyako, pirinç ve patates gibi yüksek glisemik endekslere sahip olan karbonhidratları içermez.
                    * Alerjik reaksiyonlara sebep olabilen gluten ve tahılları da içeriğinde barındırmaz.
 

 • Eşsiz ve Lezzetli Taze Etten Oluşan İçerikler;

                   * Ödüllü Orijen köpek mamalarının kurucu faktörü taze etler olarak kabul edilir.
                   * İçeriğinde bulunan etlerin 2/3'ü çiğ veya taze olduğundan köpeğiniz besleyici ve doğal yollardan temel besinlerle beslenmiş olur.
                   * Oldukça besleyici olan konsantre protein kaynağı yaratmak için etlerin 1/3' ünün düşük sıcaklıkta suyu çıkarılır.
 

 • İçerdiği Etlerin Çeşitliliği;

          * Aslında köpekler doğada farklı et çeşitleriyle beslenebilirler. Geleneksel yöntemlerle hazırlanan yüksek işlenmişlik ve nadir olarak kullanılan tavuk, kuzu ve hindi gibi tek hayvansal protein kullanılan köpek mamalarında bu çeşitlilik kaybolur. Tam da bu sebeple Orijen kuru mama köpeklerinizin gelişimini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla WholePrey diyetine uygun bir formülasyonla üretilir. Kaliteli içeriklerle hazırlanan kuru köpek mamaları zengin et çeşitliliğiyle sevimli dostlarınızın büyümesine ve gelişmesine büyük katkı sağlar.
           * Orijen köpek mamaları içeriğini çayırlık çiftliklerden gelen serbest dolaşan yaban domuzu, ge, keçi, ördek ve koyun eti ile zenginleştirir.
           * Özgürce avlanan, taze alabalık, uskumru, ringa balığı, ateş balığı ve mavi mezgit de içeriğinde bulunur.

   
 • Whole Prey Beslenmesi Et Oranları;

                      * Vahşi kediler ve kurtlar yırtıcı hayvanlar olmaları sebeiyle av hayvanlarını çoğunlukla bütün halde tüketirler ve bu hayvanlar et oburların tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılar. Orijen mamaların evrimi WholePrey ile başlar. Et, kırkırdak ve organları doğal ölçülerde içeriğine ekleyerek uzun ve sentetik içerik listelerinden oluşan geleneksel mamalara olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır.
                      * Taze et; protein ve yağ bakımından zengin olmasının yanısıra A, B, D, K vitaminleri, kromyum, bakır, demir, folik asit, potasyum, selenyum, magnezyum ve çinko bakımından da oldukça zengindir.
                      * İçeriğinde bulunan organlar, büyük ırk yavru köpeklerinizin ihtiyacı olan mineraller, vitaminler, sağlıklı yağlar ve amino asitlerden oluşur.
                      * İçerdiği yenilebilir kemikler, yavru köpeğinizin vücudu tarafından kolayca emilen doğal formda kalsiyum, mineral, fosfor, magnezyum ve potasyum kaynağıdır. 

 • Sınırlandırılmış Karbonhidrat;

             * Köpekler evrimsel gelişimleri sırasında genellikle etle beslenen canlılardır ve besinsel olarak karbonhidrat tüketimine ihtiyaç duymazlar. Geleneksel köpek mamaları ise içeriklerinde bulunan yüksek oranlarda ki patates ve tapyoka gibi diyabet ve obeziteye sebep olan yüksek glisemik endeksli karbonhidratlarla üretilirler. Orijen köpek maması sınırlı karbonhidrat kullanımıyla diğer mamalardan ayrılır.
              * Köpeklerinizin biyolojilerine uygun bir beslenme vaat eden Orijen Tundra Köpek Maması mercimek, kabak, nohut, meyve ve yeşillikler de içerir. Şeker salınımının ani olmasını önleyerek yavaşça ve doğal yollardan alımını sağlar. Bu sayede yağ depolama potansiyelini önemli oranda azaltır. 
              * Obezite ve diyabetin önüne geçen Orijen mamalar protein yönünden zengin ve karbonhidrattan sınırlı bir besin olarak diğer mamaların önüne geçer.
   

Orijen Köpek Maması İçeriği;

Taze tavuk eti (%11), taze hindi eti (%7), taze kafessiz yumurta (%6), taze bütün ringa balığı (%6), taze tavuk ciğeri (%5), taze bütün pisi balığı (%5), taze hindi ciğeri (%5), taze tavuk kalbi (%4), taze hindi kalbi (%4), taze tavuk boyunları (%4), tavuk (kurutulmuş, %4), hindi (kurutulmuş, %4), bütün uskumru (kurutulmuş, %4), bütün sardalya (kurutulmuş, %4), bütün ringa balığı (kurutulmuş, %4), tavuk yağı (%4), ringa yağı (%2), bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil bezelye, bütün yeşil mercimek , bütün nohut, bütün sarı bezelye, mercimek lifi, bütün barbunya fasulyesi, bütün lacivert fasulye, tavuk kemiği ve kıkırdak (%1), tavuk ciğeri (dondurularak kurutulmuş), hindi ciğeri (dondurularak kurutulmuş), taze bütün kabak, taze bütün Bal kabağı, taze bütün kabak, taze bütün yaban havucu, taze havuç, taze bütün Red Delicious elmalar, taze bütün Bartlett armutları,taze lahana, taze ıspanak, taze pancar yeşillikleri, taze şalgam yeşillikleri, kahverengi yosun, bütün kızılcık, bütün yaban mersini, bütün Saskatoon meyveleri, hindiba kökü, zerdeçal kökü, devedikeni, dulavratotu kökü, lavanta, hatmi kökü, kuşburnu.

Besinsel takviyeler: Çinko şelat: 100 mg; NCIMB10415 Zooteknik takviyeler: Enterococcus faecium 600×10^6 CFU.

 

Orijen Köpek Maması Analizi;
 

Ham protein (min.) 38 %
Yağ içeriği (min) 17 %
Ham kül (maks.) 8 %
Ham lif (maks.) 5 %
Nem (maks.) 12 %
Kalsiyum (min.) 1.4 %
Fosfor (min.) 1.1 %
Omega-6 yağ asitleri (min.) 3 %
Omega-3 yağ asitleri (min.) 1,1 %
DHA (min.) 0.35 %
EPA (min.) 0.25 %
Glukosamin (min.) 600 mg/kg
Kondroitin sülfat (min.) 800 mg/kg


Orijen Köpek Maması Beslenme Tavsiyesi;

*
Köpekleriniz için tabloda verilen değerler tavsiye edilir. 
* Her köpek benzersiz olması sebebiyle aşağıda verilen oranlar sevimli dostlarınızın yaşına, canlılığına, kilosuna ve çevre koşullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
 

Vücut Ağırlığı kg Aktif Az Aktif 
2 kg 40 g 30 g
5 kg 90 g 60 g
10 kg 150 g 120 g
20 kg 240 g 160 g
30 kg 330 g 240 g
40 kg 420 g 280 g
50 kg 480 g 330 g
60 kg 570 g 390 g
FIRSAT ÜRÜNLERİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR