Orijen Original Cat Yavru ve Yetişkin Tahılsız Kedi Maması 17 kg (Multivitamin 100 g Hediyeli)
Orijen Original Cat Yavru ve Yetişkin Tahılsız Kedi Maması 17 kg (Multivitamin 100 g Hediyeli)

Orijen Original Cat Yavru ve Yetişkin Tahılsız Kedi Maması 17 kg (Multivitamin 100 g Hediyeli) (ZPT23957)

0,00
Marka : Orijen
İndirim Oranı : %46 İndirim
Fiyat : ₺8.282,87(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4.500,00(KDV Dahil)
Barkod : 06499228017811
ürün detay kargo 500 tl

Yavru ve yetişkin kediler için, doğal yaşamlarına uygun beslenme diyetine göre geliştirilmiş, Orijen kedi maması 17 kg

SKT 13.03.2025
SKT 13.03.2025 HAFTANIN KAMPANYASI

Orijen Original Cat 17 kg Yavru ve Yetişkin Tahılsız Kedi Maması


Orijen Yavru ve Yetişkin Kedi Maması, özel formülüyle küçük dostlarınızın sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlarken gelişimlerini de desteklemek amacıyla geliştirilmiştir. İçeriğinde bol miktarda taze ve çiğ av etleri barındırdığından yavru kedinizin gelişimi sırasında ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteini eksiksiz karşılar. % 90 birinci sınıf hayvansal içeriklerden oluşan mama dostlarınızın genel sağlığını iyileştirerek destekler ve kedilerinizi büyük oranda hastalıklardan korur. Besleyici bileşenleri ve dengeli vitamin mineralleri sayesinde bağışıklık sistemleri güçlenir. Bunların yanında kalp, eklem sağlığı, sinir sistemi, göz sağlığı, sindirim sistemi sağlığını da destekler.
 


Orijen Yavru ve Yetişkin Kedi Maması Özellikleri;
 

 • * Orijen kuru mamanın ilk 5 bileşeni taze veya çiğ kümes hayvanlarından ve balıktan oluşur. Kullanılan tüm malzemeler dondurucuda saklanır ve en yüksek tazelikte soğutulur.
 • * Orijen mamaya özel Whole Prey diyeti yavru kedilerin doğal yaşamlarına uygun şekilde beslenmelerini sağlar. Avın en etli kısımlarıyla lezzetli bir öğün hazırlanır.
 • * İçeriğinde bulunan hindiba kökü, bütün balkabağı, kara lahana, armut ve bütün elmadan elde edilen doğal lif kaynakları gibi prebiyotikler kedinizin sindirim sistemini destekler.
 • * Doğal yollarla yakalanan balıklardan gelen EPA ve DHA bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.
 • * Kümes hayvanı yağlarında bulunan Omega 3 sağlıklı deri ve parlak tüy oluşumuna katkı sağlar aynı zamanda yaşlı kedilerin genel sağlığını da korur.
 • * Balık, yumurta ve kümes hayvanlarında doğal olarak bulunan Taurin kalp ve göz sağlığını korur.
 • * Yavru Kedinizin enerjisini ve kas gelişimini desteklemek için % 90 hayvansal içerik ile desteklenmiştir.
 • * DHA ve EPA içeriği, kümes hayvanları ve balıklardan gelen Argilin bilişsel işlevi desteklemeye yardımcı olur.
 • * Tavuk ve hindi karaciğerinden gelen A vitamini retina fonksiyonlarının korunmasını sağlar.
 • * Tahılsız içeriğiyle alerjik reaksiyonlara sebep olmaz.


Orijen Kedi Maması Prensibleri;

 

 • Protein ve Balık Bakımından Zengin İçerik;

                         * Kedilerin DNA ve yeme anatomileri Yakın Doğu vahşi kedileriyle neredeyse aynıdır. Dolayısıyla yüksek glisemikli karbonhidratlar ve tahıllar diyetlerine uygun değildir. Taze et kedilerin doğal yeme düzenlerinin bir parçaşı olarak karşımıza çıkar. Orijen kedi mamaları sevimli dostlarınızın genetiklerine uygun ve doğal beslenmelerini sağlar.
                         * Tüm kediler keskin dişleri ve etten gelen proteinle yağı metobolize edebilecek vücut mekanizmalarına sahiptir. Biyolojik ihtiyaçlarına uygun şekilde beslenirlerse sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeleri garantilenir.
                       * % 85 kırmızı çiğ ve suyu çıkarılmış taze et ile balıktan oluşan harika bir içeriğie sahiptir.
                       * % 15 düşük glisemikli sebze ve meyveler alerjik reaksiyonları önler, sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. 
                       * % 40 oranında zengin ve oldukça besleyici protein oranıyla enerji ihtiyaçları eksiksiz karşılanır.
                       * Kurutulmuş etlerin tamamı insan tüketimine uygundur. Konsantre olarak alınması gereken proteinler için 90°C’de yavaş yavaş kurutularak hazırlanır.
                       * Pataes ve bezelye proteini gibi bitki proteini özütü veya konsantrelerini içermez.
                       * Yüksek glisemik değerlerine sahip karbonhidratları, alerjik reaksiyonlara sebep olan tahıl ve gluten içermez.
 

 • Benzersiz Taze Et İçeriği;

                        * Ödüllü Orijen Kedi mamalarının kurucu faktörleri içerisinde taze etler bulunur.
                        * İçerisinde bulunan etlerin 2/3' ü taze ve çiğ olduğu için yavru kedileriniz doğal ve besleyici yollardan beslenir.
                        * Taze etlerden elde edilemeyen besleyici konsantre protein kaynağı için etlerin 1/3'ünün suyu çıkarılarak kedi mamasına dahil edilir.
 

 • Zengin Et Çeşitleri;

                          * Geleneksel kuru mamalarda bulunan yüksek işlenmiş ve tek çeşit protein kaynakları doğal kedi mamalarına aykırı özelliktedir. Doğada kediler çeşitli etlerle beslenir ve Orijen bu prensib doğrultusunda mamalarını formüle eder.
                          * Et çeşitliliğini sağlama amacıyla kedilerinize en uygun beslenme diyeti olan WholePrey Orijen markasını diğer kedi mamalarından ayıran en önemli özellikler arasındadır.
                          * Tüm etler taze çiftlerden gelir; Alberta çiftliğinden Taze Boer keçisi, taze yaban domuzu, koyun eti ve taze geyik eti, Ontoria çiftliklerinden taze ördek eti ile kedi mamaları çok daha lezzetli hale gelir.
                          * Yukon sularında bulunan bütün Arktik Alabalığı, Ontoria Göllerinden Gökküşağı Alabalığı ve Kuzey Vencouver Adasından serbest avlanan, taze Pasifik Sardalyası balıkları ile de zenginleştirilir.
 

 • Whole Prey Beslenme;

                         * Whole Prey Orijen Kedi Mamalarının geleneksel mamalardan ayrılmasını sağlayan önemli bir diyettir. Uzun sentetik içeriklerden kedilerinizi kurtarark evrimsel gelişimlerine uygun beslenmeleri sağlar ve ömürlerini uzatır.
                         * İçerdiği taze etler protein ve yağ bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda A, B, D, K vitaminleri, folik asit, demir, bakır, kromyum, magnezyum, potasyum, çinko ve selenyum içerir.
                         * Orijen Kedi Maması içeriğinde bulunan organlar kedilerinizin tem ihtiyaçları olan amino asitler, sağlıklı yağlar ve mineraller ile minin dostlarınızın gelişimlerine katkı sağlar.
                         * Orijen kuru mamalar kalsiyum, fosfor, potasyum ve magnezyum gibi kediler için önemli eser elemntler içeren yenilebilir kemiklerle formüle edilir.
 

 • Sınırlandırılmış Karbonhidrat İçeriği;

                           * Geleneksel mamalar içeriisnde bulunan glisemik endeksi yüksek karbonhidratlar kedilerin beslenmesine uygun değildir. Doğada kediler çoğunlukla taze etle beslenirler. Yüksek karbonhidrat içeren mamalar obezite ve diyabet gibi hastalıklara sebep olabilir. Orijen kedi mamaları bu sorunu düşük karbonhidrat içeriğiyle çözer.
                          * Kedilerin biyolojik beslenmelerine uıygun olarak protein bakımından zengin bir formülasyona sahip olan Orijen mamalar sınırılı oranlarda nohut, mercimek, balkabağı, yeşillikler ve meyveler gibi yağ oranlarını düşüren içeriklere sahiptir.
 

Orijen Yavru ve Yetişkin Kedi Maması İçeriği;
 

Taze tavuk eti (% 20,00), çiğ hindi eti (% 10,00), çiğ bütün ringa balığı (% 9,00), çiğ bütün pasifik barlamı (%5), taze tavuk sakatatları (karaciğer, kalp % 6), çiğ hindi ciğeri (%5), taze yumurta (%5), suyu alınmış tavuk eti (%4), suyu alınmış hindi eti (%4), suyu alınmış uskumru (%4), suyu alınmış sardalya (%4), suyu alınmış ringa balığı (%4), tavuk yağı (%3), bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil mercimek, bütün bezelye, bütün nohut, mercimek lifi, bütün pinto fasulyeleri, bezelye nişastası, bütün etiyapya fasulyeleri, kömürbalığı yağı, kurutulmuş yosun (%1), taze bütün kabak, taze bütün balkabağı, taze yeşil kabak, taze bütün havuç, taze bütün elma, taze bütün armut, kurutulmuş hindiba kökü, taze karalahana, taze ıspanak, taze pancar,  taze şalgam yaprakları, bütün kızılcık, bütün yaban mersini, bütün saskatoon meyveleri, zerdeçal, devedikeni, lavanta, hatmi kökü, kuşburnu.
 

Orijen Yavru ve Yetişkin Kedi Maması Analiz Değerleri;
 

Ham protein % 40,00, ham yağ % 20,00, ham kül % 8,00, nem % 10,00, kalsiyum % 1,40, fosfor % 1,10, omega 6 % 3,10, omega 3 % 1,00, DHA / EPA % 0,30 / %0,30, taurin % 0,20. Vitamin B1 12,5 mg, vitamin B2 5 mg, vitamin B6 3,75 mg, vitamin B12 0,05 mg, Vitamin E 60 IU, çinko 75 mg, nissin 50 mg.


Orijen Yavru ve Yetişkin Kedi Maması Beslenme Tavsiyesi;
 

* Yavru ve yetişkin kedileriniz için aşağıda bulunan tablo tavsiye edilir.
* Her kedi benzersiz olduğu için yaş, ırk, hareketlikik ve çevre gibi faktörler dolayısıyla beslenme miktarları farklılık gösterebilir.
 

Vücut Ağırlığı (Kg) 5 - 10 Hafta (g)

20 - 29 Hafta (g)

30 - 37 Hafta (g) 38 - 52 Hafta(g)
0,5 - 1 Kg 33 - 65 g 16 - 33 g 16 - 26 g 16 - 26 g
1 - 2 Kg 65 - 114 g 33 - 65 g 26 - 43 g 26 - 33 g
2 - 3 Kg 114 - 173 g 65 - 87 g 43 - 65 g 33 - 49 g
3 - 4 Kg 173 - 243 g 87 - 114 g 65 - 98 g 49 - 65 g
4 - 5 Kg - 114- 163 g 98 - 113 g 65 - 87 g
5 - 6 Kg - - 113 - 146 g 87 - 98 g
6 - 7 Kg - -   98 - 113 g

 

FIRSAT ÜRÜNLERİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR